W dniu 01.10.2021 w Restauracji Zacisze w Ostrzeszowie świętowaliśmy obchody 15-lecia Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”. Podczas oficjalnej gali prowadzonej przez Panią Prezes Krystynę Sikorę zostały wręczone szczególne podziękowania dla osób, które przez te wszystkie lata przyczyniły się do rozwoju Stowarzyszenia OLGD. W związku z faktem, iż było to także podsumowanie i oficjalne zakończenie dotychczasowych 14 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi wręczone zostały także statuetki osobom, które przez 14 lat pomagały przy organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi oraz aktywnie brały w  nim udział np. przy pracach kapituł konkursowych.

Na uroczystość przybyli liczni goście przedstawiciele samorządów, zaprzyjaźnionych lokalnych  grup działania, ale przede wszystkim przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w osobie Pana Marszałka Krzysztofa Grabowskiego oraz Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pana Jacka Bogusławskiego.

Zgodnie z decyzją Kapituły Odznaki Honorowej oraz uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego, na wniosek Burmistrza Ostrzeszowa , Pan Marszałek Krzysztof Grabowski wręczył na ręce Pani Prezes Krystyn Sikory odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” za znaczący wkład w rozwój infrastruktury i pro aktywnych postaw mieszkańców południowej Wielkopolski oraz zachowanie i popularyzację regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Całość imprezy uświetnił występ teatru ognia Infernal z Krotoszyna, który zaczął się od podpalenia napisu 15 OLGD przez Członków Zarządu Stowarzyszenia.